Ролі співробітників (Урок 4)

Попередній урок: Робота із загальними папками.

Коли в системі FossDoc ви створюєте нового користувача, він автоматично отримує певний набір папок. У момент, коли ви створюєте нового користувача, зверніть увагу на вкладку "Роль співробітника". Зазвичай там прописана роль "Співробітник-виконавець", але ви можете її змінити.

Роль - це шаблон співробітника . Вона визначає, які папки будуть у співробітника, і в які групи доступу він буде поміщений відразу при створенні.

Роль не є абсолютом, ви можете наприклад, видалити посилання на папку "Вхідні" у співробітника Діловод, і він перестане бачити цю папку. Також ви можете вручну поміщати або видаляти співробітника в різні групи доступу, якщо вам це необхідно. На вкладці "Роль" ви можете за допомогою галочок відключити або включити деякі папки.

Наявність ролей дозволяє адміністратору швидко створювати користувачів, і не займатися рутинною роботою по створенню папок для них.

FossDoc Ролі співробітників При створенні співробітника ви можете вказати його роль

Опис основних ролей

Співробітник канцелярії - співробітники цієї ролі мають доступ безпосередньо створювати документи в загальних папках "Документи організації" і "Документи підрозділу". Також у них в розпорядженні є папки "Вхідні", "Вихідні" та "Службові записки". Основна відмінність від інших співробітників - членство в групі "Реєстратори". В ідеології FossDoc таких співробітників не повинно бути багато. Вони створюють документи, і відправляють їх на виконання іншим користувачам.

Співробітник виконавець - найпростіша роль, і вона встановлюється за замовчуванням. Співробітники даної ролі можуть читати документи з загальних папок, створювати простий документ "Завдання", а також створювати проекти документів.

Співробітник керівник - за можливостями відрізняється від виконавця тим, що має право підпису документів. Всі проекти, які виконавець створює, у фінальній частині проходять через керівника, який накладає підпис, а потім документ можна відправити на реєстрацію.

Детальніше про групи доступу і ролях ви можете прочитати у цій статті.

Завдання уроку: відключення папок у користувача

Завдання уроку 4: Спробуйте "відключити" на вкладці "Роль" співробітнику папку "Документи організації" і "Документи підрозділу". Для цього зніміть галочку, збережіть зміни. В клієнті ви повинні побачити, що дані папки більше недоступні користувачеві.

Важливо: механізм ролей - не єдиний спосіб видачі користувачеві доступу на певні папки. У наступних уроках ви дізнаєтеся, як створювати власні типи документів і давати доступ на папки для роботи з ними.

Урок 5: виконання документів