Вимоги до апаратних і програмних ресурсів

Серверні програми

Для роботи системи електронного документообігу FossDoc сервер повинен задовольняти вимогам до апаратної і програмної частини.

Кількість користувачів

Пам'ять

Процесор

Диск

Користувачів:

100

Пам’ять:

4 ГБ

Процессор:

Intel Core i3

Диск:

До 100 ГБ дискового простору

Користувачів:

200

Пам’ять:

8 ГБ

Процессор:

Intel Core i5

Диск:

200 ГБ, бажаний швидкий диск

Користувачів:

500

Пам’ять:

16 ГБ

Процессор:

Intel Core i7, Intel Xeon

Диск:

RAID 10 500 Гб, рекомендації по вибору

Користувачів:

700

Пам’ять:

24 ГБ

Процессор:

Intel Xeon (2 процесора)

Диск:

RAID 10 1 Тб

Користувачів:

Більше 700

Пам’ять:

32 ГБ

Процессор:

Intel Xeon (4 процесора)

Диск:

RAID 10 1 Тб, SSD рекомендовано

Для машини-сервера рекомендується використовувати 64-розрядну операційну систему Windows Server 2008 або більш нові випуски. Ви можете встановити сервер і на будь-якій інший редакції Windows, звертаючи увагу на можливість встановлення БД. Вивчіть рекомендації з вибору операційної системи.

Клієнтські програми

  Мінімум:

мінимум

Рекомендується:

рекомендується

ЦПУ

Мінімум:

Intel Pentium 4 2.6 ГГц

Рекомендується:

Intel Pentium 4 2.6 ГГц

ОЗУ

Мінімум:

512 Мб

Рекомендується:

1024 Мб

НМЖД

Мінімум:

100 Мб

Рекомендується:

100 Мб

ОС

Мінімум:

Microsoft Windows 7

Рекомендується:

Microsoft Windows 10 і більш нові випуски

Додаткове ПЗ

Microsoft Office 2003 SP3 і більш нові випуски.

Апаратно-програмне забезпечення серверної машини

Основними критеріями при виборі серверної машини для системи документообігу є:

Багатоядерний процесор як запорука продуктивності

Чим більше у вас підключено співробітників до системи документообігу, тим сильніше навантаження на процесор, на сервер баз даних. Користувачі будуть регулярно виконувати пошук, створювати нові документи, запускати маршрути - всі ці дії будуть виконуватися швидко, якщо в заданий відрізок часу ваш процесор може впоратися з необхідними завданнями. Пряма залежність - кількість ядер процесора, чим їх більше, тим зазвичай комфортніше працює система. Для роботи FossDoc до 100 користувачів може підійти процесор Intel Core i3, або Intel Core i5. Більш серйозна конфігурація може бути побудована на Intel Core i7 (4 ядра, 8 потоків). У разі якщо у вас планується підключити від 500 користувачів і більше, варто звернути увагу на сервера на базі процесорів Xeon.

Оперативна пам'ять - важлива ланка в роботі бази даних

Більше користувачів працює з СЕД - більший обсяг даних потрібно обробляти. Популярні сервера баз даних такі як MS SQL Server, MySQL, Oracle завжди намагаються використовувати по максимуму оперативну пам'ять, щоб кешувати часто використовувані дані. Якщо база даних за обсягом не може бути розміщена в пам'яті цілком, в справу вступає дискова підсистема, яка працює набагато повільніше, ніж оперативна пам'ять. З огляду на те, що сучасні комп'ютери дозволяють зараз використовувати значні обсяги ОЗУ по досить невеликій ціні, ми рекомендуємо брати конфігурацію з запасом по оперативнії пам'яті. Швидкість роботи пам'яті також грає не останню роль. Щоб використовувати пам'ять в повному обсязі, вам буде потрібно 64-розрядна операційна система.

Вибір бази даних

FossDoc може працювати з базами MySQL, Microsoft SQLExpress, Microsoft SQL, Oracle. Редакція Microsoft SQLExpress безкоштовна, але має обмеження за обсягом бази в 10 ГБ, і за обсягом оперативної пам'яті, яка використовується в роботі (до 1,5 ГБ). Таке рішення може бути непоганим для невеликої організації. Пізніше ви зможете купити SQL Server і без проблем зняти ці обмеження. MySQL також має безкоштовну редакцію, яка практично не має обмежень. База даних Oracle досить складна в обслуговуванні, і досить дорога в плані покупки. Її варто використовувати, якщо у вас є співробітник-експерт, який має серйозний досвід роботи з даною СУБД.

Вибір дискової підсистеми

Фізично для зберігання бази на початковому етапі буде потрібно від 2-10 ГБ дискового простору. Пізніше база буде рости, але сучасні моделі HDD мають достатній обсяг, щоб не думати про вільне місце. Продуктивність диска - набагато більш серйозне питання. Рекомендується завжди розділяти операційну систему і файли баз даних на різних фізичних дискових пристроях. Адміністратор також може ефективно налаштовувати базу даних, розділяючи окремі таблиці на різні фізичні пристрої (диски). Застосування SSD-накопичувачів для бази даних також вельми виправданий метод для підвищення продуктивності, але варто вивчати конкретні приклади налаштування під вашу базу даних, щоб не допустити передчасного виходу з ладу SSD-диска. Класичне рішення "надійність і швидкість "- RAID 10 масив, в який можна включити спеціальним чином підібрані швидкі моделі HDD. Головне завдання бази FossDoc - забезпечити швидкий доступ до довільних даними, таким чином для диска важлива не скільки швидкість читання на великих обсягах, скільки в плані "випадкового" доступу в різні ділянки диска. У статті "Вибір бази даних" описана методика визначення обсягу бази виходячи з кількості документів, які будуть створювати ваші користувачі. Ви можете спрогнозувати обсяг даних, а значить вимоги по пам'яті і місце на диску, займане базою даних. В ідеальних умовах вся база може бути цілком розміщена в пам'яті комп'ютера.

Вибір операційної системи

Технічно сервер FossDoc запрацює на будь-якій операційній системі від Windows XP SP3 і новіших випусків, Однак сервера баз даних можуть вимагати серверну ОС для своєї роботи - наприклад, повноцінний MS SQL Server. У той же час SQLExpress не вимагає серверної операційної системи. Нюанс SQLExpress також полягає в тому, що він безкоштовний, але не використовує всю доступну оперативну пам'ять для роботи, тому може підійти для невеликих організацій. Ви можете розмістити FossDoc сервер і базу даних на різних машинах, але забезпечте надійне і швидке мережеве з'єднання між ними. Хорошим варіантом для ОС може бути 64-розрядна операційна система Windows Server.

Режим FileStream ддля витіснення файлів з бази на диск

Microsoft SQL Server 2008 R2 і більш пізні редакції мають режим FileStream , який в разі FossDoc автоматично витісняє файли з бази даних на диск. З огляду на, що 70% обсягу типової бази FossDoc займають приєднані до карток документів файли, в режимі FileStream завжди є сенс: в оперативній пам'яті база стане займати менше місця, загальна продуктивність системи зросте. Бекап бази в цьому випадку містить повні дані - файли включаються в нього автоматично, вам не потрібно думати про них окремо.

Резервні копії бази даних - необхідне правило

Ваші дані безцінні, тому варто задуматися про налаштування автоматичного бекапа бази, наприклад, кожен день вночі, коли користувачі не працюють в системі. Бекап бази зберігає все - структуру ограніізаціі, співробітників, ваші документи і файли, маршрути. Якщо машина-сервер буде повністю знищена, але у вас буде бекап бази - ви зможете швидко відновити роботу FossDoc. Зберігатися файли бекапу повинні завжди в декількох місцях і на різних фізичних машинах. Рекомендується зберігати бекапи за певний проміжок часу: за кожен місяць як архів, і за останні 10 днів як бекап бази за кожен день.