Яку СУБД найкраще використовувати для СЕД FossDoc?

Для роботи з системою електронного документообігу FossDoc ви можете використовувати наступні варіанти СУБД: Microsoft SQL Server, SQL Express, MySQL і Oracle. У всіх перерахованих серверів БД є свої переваги і недоліки.

У таблиці наведено деякі оціночні характеристики даних СУБД, які дозволять вам вибрати найбільш підходящий варіант для роботи з електронним документообігом FossDoc:

СУБД/Характеристики

Максимальний об'єм на диску, Гб

Макс. розмір використовуваної пам'яті ОЗУ, Гб

Ціна

Продуктивність

Адміністрування

SQL Express

Максимальний об'єм, Гб: 10 ОЗУ, Гб: 1,5 Ціна: Безкоштовно Продуктивність: Хороша (якщо включений режим Filestream) Адміністрування: Не потрібна висока кваліфікація

MS SQL Server

Максимальний об'єм, Гб: Нема обмежень ОЗУ, Гб: Нема обмежень Ціна: Залежить від моделі ліцензування. SQL Server Standard 2012 - орієнтовно 900 дол.США за дві ліцензії "на ядро" при мінімально необхідному кількості 4 ліцензії на ядро Продуктивність: Хороша (якщо включений режим Filestream) Адміністрування: Не потрібна висока кваліфікація

MySQL

Максимальний об'єм, Гб: Нема обмежень ОЗУ, Гб: Нема обмежень Ціна: Безкоштовно Продуктивніст: Файли зберігаються в базі. При великому обсязі буде потрібно швидкий диск (RAID, SSD) Адміністрування: Середній рівень складності

Oracle

Максимальний об'єм, Гб: Нема обмежень ОЗУ, Гб: Нема обмежень Ціна:Залежить від моделі ліцензування. Oracle Database 11g Standard Edition - орієнтовно 6000 дол.США "однопроцесорна" ліцензія Продуктивніст: Файли зберігаються в базі. При великому обсязі буде потрібно швидкий диск (RAID, SSD) Адміністрування: Потрібен фахівець високої кваліфікації

З практики роботи з FossDoc (і платформою FossLook) відомо, що в середньому 1 документ без вкладених файлів з типовим набором довідкових полів і 1-2 маршрутами займає в БД близько 100 Кб. Таким чином, для невеликої організації при середній продуктивності 100 нових документів в місяць об'єм БД буде рости приблизно на 10 Мб на місяць, за умови, що вкладені файли зберігаються на диску (режим Filestream для MS SQL). Тобто за рік за рахунок зростання «маси» документів база даних збільшиться на 1 Гб.

При цьому, звичайно, кожен користувач у БД зі своїм набором папок теж займає певний об'єм, приблизно рівний розміру середнього документа - 100 Кб.

З наведених вище оціночних характеристик слідує, що для багатьох невеликих і середніх організацій використання безкоштовної СУБД MS SQL Express з включеним режимом Filestream може виявитися цілком прийнятним варіантом для того, щоб почати працювати з системою FossDoc і пропрацювати цілком комфортно від декількох років до ... закінчення життєвого циклу самої організації, якщо проводити періодичну чистку застарілих даних. Далі логічним буде перехід на комерційну СУБД MS SQL Server.

Якщо у вас велика організація або великий обсягом документів в міс. - Близько 1000 нових і більш - має сенс відразу перейти на MS SQL Server або безкоштовний сервер MySQL, який в обслуговуванні трохи складніше і вимагає фахівця вищої кваліфікації, ніж MS SQL Server. Також в разі MySQL вам може знадобитися більш продуктивна система зберігання даних - (RAID, SSD).

Використання СУБД Oracle для роботи з FossDoc ми, як правило, рекомендуємо тим організаціям, де вже встановлена дана СУБД і є персонал для її адміністрування.