Робота із загальними папками (Урок 3)

Попередній урок: Огляд можливостей співробітників.

Деякі папки в FossDoc є особистими папками співробітника, і не передбачається доступ до них інших користувачів. Це папки доручень, папка "Завдання", "Проекти документів", і "Мої документи".

Інші папки навпаки, призначені для спільної роботи. В клієнті ви могли звернути увагу, що у деяких папок є значок "ярлика" в іконі. Наприклад, це вірно для папок "Документи підрозділу" і "Документи організації". Місце "життя" цих папок - не домашня папка співробітника, а значить система як би підказує вам, що це одна з "загальних папок", і бачити її можуть і інші співробітники.

Висновок: якщо ви бачите значок "ярлика" у папки, швидше за все це не ваша особиста папка, а загальна. Вона була видана вам для перегляду (або навіть з правом створення в ній документів). Якщо один співробітник, наприклад "Діловод" створить в папці "Документи організації\Накази" новий документ, то всі співробітники вашого сервера зможуть побачити цей документ і прочитати його вміст.

Нові документи, які ви ще не бачили, виділяються жирним шрифтом, і система показує їх кількість:

FossDoc загальні папки Документи організації Документи, які користувач не бачив, виділені жирним шрифтом

Якщо на попередньому уроці ви створили кілька документів від імені "Діловод" в папках "Документи організації", то зайшовши під користувачем "Менеджер" ви відразу звернете на них увагу.

Де насправді "живуть" папки FossDoc?

У кожного користувача є своя "домашня" папка, і адміністратор може побачити їх в бібліотеці "Сервер" в гілці папки:

FossDoc бібліотека Сервер і домашні папки співробітників Домашні папки співробітників і підрозділів в бібліотеці Сервер

Таким чином, ми бачимо, що частина папок належить підрозділу, частина - співробітнику. Посилання на папки можуть бути розміщені в будь-якому місці, і значок "ярлика" говорить про те, що папка успадковує права доступу не від кореневої папки, де ви її бачите, а з іншого місця.

Як FossDoc визначає, які папки будуть доступні користувачеві при його створенні?

Ви вже помітили, що користувачі можуть бачити різні загальні папки. Діловод бачить більше папок, а співробітник Менеджер - менше.

Відповідь на це питання в "ролі" співробітника і воно буде розглянуто в наступному уроці.

Урок 4: ролі користувачів