Огляд можливостей співробітників (Урок 2)

Попередній урок: Швидкий старт.

До складу демонстраційної бази FossDoc входить кілька співробітників, з логінами Діловод, Директор, Менеджерта Юрист. Пароль для всіх 123. Використовувати обліковий запис Administrator для роботи в клієнті не можна, він призначений тільки для адміністрування системи.

Для запуску програми робочого місця користувача відкрийте меню "Пуск" і запустіть "FossDoc Клієнт":

FossDoc Клиент Ярлик для програми робочого місця користувача FossDoc Клієнт.

Виберіть екземпляр сервера зі списку в діалозі підключення, використовуйте авторизацію FossDoc.

Вибір сервера FossDoc зі списку Вибір сервера FossDoc зі списку

Якщо Ви не бачите вашого сервера в списку діалогу підключення, то можливо його служба не запущена, або він не виявлений в мережі (це може статися через роботу деяких фаєрволів або антивірусних засобів. В цьому випадку можна використовувати рядок підключення, який слід набрати вручну: iiop://servercomputer:port, де servercomputer - ім'я комп'ютера, на якому встановлений сервер FossDoc, port - це мережевий порт, на якому працює сервер FossDoc (за замовчуванням, при установці сервера порт 11301)

Діалог підключення до серверу FossDoc Діалог підключення до серверу FossDoc

Папки співробітника Діловод

Підключившись співробітником "Діловод", Ви побачите наступний набір папок:

Робоче місце співробітника канцелярії FossDoc Робоче місце співробітника канцелярії FossDoc

Два основних кореня папок в клієнті: "Діловод" - містить папки для роботи з електронними документами. Корінь "Поштові папки Діловод" призначений тільки для електронної пошти (email).

В цьому уроці ми будемо розглядати папки для документів.

Папки з іменами "|Вхідні документи", "|Вихідні доручення" є у будь-якого співробітника. В них створювати документи не можна, вони використовуються для маршрутизації. Ті документи, які надійшли співробітнику на виконання, можна відкрити з папки "|Вхідні документи", а ті, які він сам відправив іншим співробітникам, - в папці "|Вихідні доручення".

Коли доручення по документу завершено, воно переміщається в підпапку "Завершені".

У папці "|Завдання" можна створити найпростіший документ-завдання і відправити його на виконання на будь-якого співробітника.

Папка "|Мої документи" містить посилання на недавно переглянуті документи. Користувач може видаляти їх за своїм бажанням. Створювати документи в ній не можна.

Папка "|Періодичні завдання" дозволяє створювати періодичні завдання, які при спрацьовуванні створюють доручення. Фактично це відправка документа на виконання одному або декільком співробітникам з заданим періодом часу, наприклад "щотижня у вівторок".

Папка "|Проекти документів" дозволяє будь-якому співробітникові створити будь-який документ-проект. Такий документ відразу не видно іншим співробітникам. Автор його готує, а потім відправляє на узгодження, підпис і реєстрацію, після чого документ отримує реєстраційний номер і публікується в певну папку, що відповідає типу документа.

Таким чином можна організувати процес підготовки і узгодження будь-яких документів.

Папки, доступні для співробітника канцелярії

У папках "Вхідні", "Вихідні", "Службові", "Звернення громадян" співробітник канцелярії може безпосередньо створювати документи.

Дані папки закріплені не за користувачем, а за підрозділом. Якщо Ви створите ще одного користувача з роллю "Співробітник канцелярії" в цьому ж підрозділі, то він отримає ці папки за посиланням (тобто документи даних папок зберігаються в одному місці БД, а користувачі в своїх папках будуть "бачити" лише посилання на них). Будь-яку папку можна помістити по посиланню для кожного працівника незалежно від його ролі за допомогою засобів адміністрування, і таким чином, організувати спільний доступ користувачів до документів.

Папка "Документи організації" є спільною для всього сервера, документи в ній бачать всі співробітники, незалежно від підрозділу, при наявності відповідних прав доступу.

Папка "Документи підрозділу" пов'язана з підрозділом, в якому знаходиться співробітник, і документи в ній видно співробітникам підрозділу.

Завдання уроку: створення документу

Завдання 2: Створіть простий документ "Завдання" - в папці "Завдання". Для цього натисніть кнопку "Створити" на панелі інструментів або в контекстному меню. Заповніть обов'язкове поле (виділено зеленим), і збережіть картку.

Прикріпіть один або кілька файлів до картки.

Також пам'ятайте, що співробітник-реєстратор може безпосередньо створювати документи в папках Вхідні, Вихідні, Службові, а також в папках "Документи організації" і "Документи підрозділу".

Спробуйте створити документи в них. При спробі зберегти картку система сама підкаже про ты поля, які вам необхідно заповнити, навіть якщо ви забули про них.

Урок 3: робота з загальними папками