Налаштування поштового серверу

В систему документообігу включено поштовий сервер FossDoc, який призначений для створення "внутрішніх" поштових скриньок користувачів (на вашому домені) і роботи з ними - прийому/відправки повідомлень.

З зовнішніми контрагентами поштовий сервер може працювати в одному з двох режимів: безпосередньо "обмін через інтернет" та обмін через інший проміжний поштовий сервер (Relay режим). Другий режим може бути користним, наприклад, для підвищення захисту системи, коли проміжний сервер знаходиться поза ДМЗ.

Також, якщо у зареєстрованих користувачів FossDoc є поштові скриньки на інших поштових серверах (gmail.com і т.п.), сервер FossDoc може ініціювати прийом повідомлень з цих зовнішніх скриньок та відправку через них повідомлень.

Безпосередньо з поштовим сервером користувачі, можуть взаємодіяти або через інтерактивний Клієнт FossDoc (рекомендовано), або через WEB клієнт, або чероез поштовий клієнт сторонніх розробників по стандартних протоколах SMTP/POP3 (наприклад TheBat).


В даній статті описуються всі налаштування поштового сервера. Як працювати з зовнішніми поштовими скриньками, описано у розділі "Налаштування зовнішнього поштового акаунта". Про роботу з внутрішніми поштовими акаунтами можна прочитати в розділі "Налаштування персонального поштового FossDoc акаунта". Додаткові загальні налаштування для всіх користувачів пошти в статті.

Сторінка налаштувань поштового сервера

Для налаштування сервера запустіть Майстер адміністрування і перейдіть на сторінку "Мережа" або "Біліотека документів"->"Пошта"->"Папки"->"Сервер пошти інернет":

Стартова сторінка налаштувань поштового сервера

Це стартова сторінка налаштувань поштового серверу. Розглянемо всі діалоги налаштувань, які запускаються при натисканні відповідних посилань на стартовій сторінці:


Канали

Канали - найважливіша сторінка. Заповнивши її, ви зможете створювати і працювати з "внутрішніми" поштовими скриньками, що використовують ваше власне доменне ім'я.

Налаштування каналів поштового сервера

Призначення елементів даної сторінки наступне:

Секція "Налаштування SMTP"


Секція "Налаштування POP3"


Секція "Маршрутизація"


Секція "Додаткове підключення до сервера"


Для роботи з внутрішніми поштовими скриньками достатньо заповнити обов'язкові поля секцій налаштувань POP3, SMTP і Маршрутизація.


Загальні налаштування Internet Mail транспорту

Сторінка налаштувань модуля Internet Mail транспорт, обслуговуючого роботу поштового сервера:

Налаштування транспорту Internet Mail

Призначення елементів даної сторінки наступне:


Налаштування поштового сервера

Налаштування поштового сервера

Призначення елементів даної сторінки наступне:


Налаштування персонального акаунта поштового сервера FossDoc

Для створення поштової скриньки користувача на вашому сервері (внутрішнього акаунту) оберіть відповідного користувача за допомогою Майстра адміністрування і відкрийте форму його властивостей. Перейдіть на закладку "Пошта E-mail":

Налаштування внутрішніх акаунтів

Після цього через випадаюче меню "Створити скриньку зовнішньої пошти (РОР3)" активізуйте пункт "Створити скриньку внутрішньої пошти". Сервер автоматично створить для користувача поштову скриньку з ім'ям, що відповідає логіну користувача. НА формі Ви можете змінити ім'я скриньки і інші параметри, натиснувши на Додатково, а потім, вибравши скриньку, Редагувати:

Налаштування зовнішніх акаунтів

Вибравши відповідний пункт зі списку "Налаштування POP3", ви можете вказати, як буде відбуватися прийом листів, якщо до сервера підключатися будь-яким поштовим клієнтом:

Організаційні аспекти налаштування поштового доступу в і-нет

Для того щоб ваш поштовий сервер зміг відправляти повідомлення з внутрішніх скриньок на будьякі зовнішні на серверах в інтернеті, необхідно зробити деякі налаштування на реалізувати певні умовя:

Налаштування зовнішніх акаунтів

Для взаємодії з зовнішніми поштовими серверами необхідно на сервері FossDoc виконати певні налаштування:

Налаштування зовнішніх акаунтів

Призначення елементів даної сторінки наступне: