СЕД для державних установ

Документообіг в державних структурах

На ринку сучасного програмного забезпечення для управління документами представлено досить багато систем, що позиціонуються, як призначені для державних організацій. Сердь них присутні як рішення-надбудови на відомих платформах, таких як Lotus Notes, Share Point, 1C, так і самостійні розробки - Дєло, БОС Референт, Docs Vision, FossDoc і інші. Які загальні вимоги пред'являються до даних продуктів для роботи в держорганах?

Коли говорять про документообіг в держорганах припускають перш за все, що Система працює в досить великій (орієнтовно 100 користувачів і більше) організації або її підрозділі з певними регламентами роботи з документами на основі класичного діловодства. Тобто чимала частина завдань СЕД в держустанові присвячена звичайним канцелярським питанням: заповнення реєстраційно-контрольних карток; прийом і обробка вхідної пошти; формування та відправка вихідної кореспонденції; обробка службових записок і організаційно-розпорядчої документації; прийом і реагування на скарги та звернення громадян; реалізація контролю над виконанням документів та ін.

На відміну від комерційних структур, де істотний аспект документообігу - швидка адаптація бізнес-процесів під постійно мінливі умови ринку, для державного підприємства важлива повнота охоплення всіх підтримуваних в установі процедур діловодства та документування процесів. Нижче будуть перераховані всі значущі, на наш погляд, вимоги для систем електронного документообігу, які варто аналізувати при оцінці можливості впровадження того чи іншого програмного рішення в державних структурах.

Вимоги до систем документообігу

1. Інформаційна безпека

Інформаційна безпека

Це одна з головних вимог до СЕД для держструктур, яка обумовлена самою специфікою їх діяльності, коли циркулюючі в Системі документи можуть становити державну таємницю або інформацію різного ступеня закритості.

У зв'язку з цим можна виділити такі завдання, які повинна вирішувати СЕД:

2. Сховище документів і поштовий сервіс

Сховище документів

Централізованим зберіганням документів і листів на практиці часто і обмежується використання документообігу на державному підприємстві, тобто у цьому випадку СЕД уявляється як поєднання поштового клієнту та сховища документів на базі даних.

Таким чином, видаються важливими наступні вимоги до СЕД:

3. Колективна робота співробітників над документами

Колективна робота співробітників

На підприємстві документообіг може використовуватися не тільки для зберігання документів, а й для реалізації бізнес-процесів, пов'язаних з їх виконанням. СЕД, таким чином, становиться середовищем для організації колективної роботи співробітників. У великих організаціях розгалуженої структури з усталеними регламентами діловодства важливими будуть наступні вимоги:

4. Вимоги до апаратного та програмного забезпечення

Вимоги до апаратного та програмного забезпечення

Дуже часто в державних організаціях апаратні і програмні ресурси не відповідають поточному "середньому" рівню розвитку комп'ютерної техніки.

Тому, якщо ваша структура використовує застарілу техніку, слід звернути увагу на заявлені виробником СЕД ресурсні вимоги, а саме:

5. Вартість продукту

Вартість продукту

Як правило, покупка Системи документообігу для державного підприємства - досить витратне придбання: автоматизується велике число робочих місць, потрібна розширена функціональність для задоволення всіх можливих варіантів використання СЕД.

Таким чином, вартість продукту є комплексним значенням, яка враховує багато факторів:

6. Зручність супроводу

Супровід ПЗ

Важливою складовою успішного впровадження СЕД є умови супроводу, які пропонує постачальник системи документообігу. Сумнозвісна інертність співробітників держструктур щодо впровадження СЕД часто є наслідком недостатнього рівня супроводу системи.

Необхідно звернути увагу на такі питання, як:

Досвід впровадження і переваги FossDoc

Система документообігу FossDoc впроваджена і використовується в багатьох державних структурах України. Серед наших клієнтів:

Завантажити безкоштовно

Головними перевагами Системи, які відзначають наші клієнти з держструктур, є: типові документи, прийняті у вітчизняному діловодстві, що йдуть в поставці системи; адаптованість рішення під нові завдання, можливість оперативного сканування та внесення до системи копій паперових оригіналів документів, механізм делегування і гнучке управління правами доступу і підтримка популярних провайдерів ЕЦП.

FossDoc дозволяє істотно знизити вимоги до кваліфікації адміністратора системи. Програмне забезпечення робочих місць користувача має інтуїтивно-зрозумілим інтерфейсом, схожим на звичний поштовий клієнт. Дані обставини сприяють швидкому впровадженню Системи в держорганах і масового переходу на неї співробітників.

Окремо варто згадати можливість зв'язування віддалених підрозділів організації і роботи їх на один сервер.

Увага: Для державних організацій і навчальних закладів діє гнучка система знижок на всі наші програмні продукти. Звертайтеся до нас за консультацією!