Робота з вхідною та вихідною кореспонденцією
(Урок 7)

Попередній урок: Узгодження документів.

Для співробітника "Діловод" доступні дві папки: "Вхідні" та "Вихідні". Їх призначення просте: якщо в вашу організацію приходить офіційний лист, його зазвичай реєструють в журналі, присвоюють номер, і далі за допомогою цього номера даний документ можна легко знайти, виконати, підготувати відповідь. В папці "Вихідні" навпаки, слід реєструвати всі офіційні листи, які ваша організація відправляє будь-кому.

Реквізитами вхідних листі неодмінно будуть: "Кореспондент" - той, хто вам його відправив (організація). Також, відправник зазвичай має свій номер і дату документа. Ці реєстраційні дані зрозуміло, будуть придумані не вами. Для їх зберігання застосовуються поля "Дата документа" і "Індекс документа".

Важливо: у всіх звичайних (внутрішніх документів) є поля "Дата документа" і "Індекс документа". Це ваші поля, реєстраційний номер і дата реєстрації. Але у "Вхідного листи" ці поля за змістом відрізняються, хоча і названі так само. Вони несуть реєстраційний номер і дату, але не у вашій організації, а в тій, що вам його відправила. А поля "Індекс вхідного" і "Дата вхідного" будуть містити ваш реєстраційний номер і дату.

Завдання: створіть вхідний лист

Створіть вхідний лист від імені "Діловод". Вам буде потрібно також завести довідкову запис для поля "Кореспондент" - організацію-відправника.

Після збереження документа він автоматично отримує реєстраційний номер і дату, про що ви можете переконатися, якщо подивитеся на вкладку "Реєстраційні записи".

FossDoc Вхідний лист Картка документу "Вхідний лист"

Як налаштувати автоматичну нумерацію документів

Коли ви створювали Вхідний лист, ви звернули увагу, що поле "Індекс вхідного" блоковано і має напис "(нумератор підключений)". Це означає, що в підрозділі поточного користувача існує об'єкт-нумератор, який дозволяє видавати по порядку реєстраційні номери. Завдяки цьому вашому співробітнику не доведеться їх вводити вручну.

Нумератор для реєстрації документа FossDoc Якщо підключено нумератор, заповнювати реєстраційний номер вручну не потрібно

Сам нумератор ви можете побачити в адмініструванні, якщо відкриєте підрозділ і перейдете на вкладку "Нумератори, що використовуються":

Використовувані нумератори в підрозділі FossDoc Кожен підрозділ може мати свої нумератори

У великих організаціях може бути ситуація, коли окремі департаменти мають власні канцелярії і свою реєстрацію. В простішому випадку тільки один підрозділ вважається "канцелярією", і співробітник-реєстратор повинен бути саме в ньому. Якщо у вас два і більше співробітника-реєстратора, ви можете розділити їх роботу: один може займатися тільки Вхідними, інший - Вихідними, а третій - внутрішніми документами (наказами, службовими записками і т.п.).

Важливо: якщо ви створите двох співробітників з роллю "Співробітник канцелярії" в одному підрозділі, вони будуть бачити однакові папки Вхідні, Вихідні, Службові. Зазвичай це правильний підхід, так як при відсутності одного інший реєстратор може переглянути створені документи, відповісти на питання і вести єдину реєстрацію документів.

Завдання: створіть нумератор для Наказу

Завдання 7:Створіть нумератор для документа "Наказ". У найпростішому варіанті слід тільки заповнити його ім'я, і вказати внизу галочкою пов'язаний тип документу.

Створіть нумератор для документа "Наказ". У найпростішому варіанті слід тільки заповнити його ім'я, і вказати внизу галочкою пов'язаний тип документe:

Нумератор для наказів FossDoc Створення нового нумератору

Рядок формату може бути порожнім - це забезпечить просто цифрову нумерацію, без префіксів або суфіксів.

Відразу після того, як нумератор створений, ви можете створити в клієнті новий наказ з-під співробітника "Діловод" - ви повинні бачити, що нумератор підключений і працює.

Важливо: реєстраційний номер документа може мати текстові префікси або суфікси. Це не обов'язкова умова, але в ряді організацій у вхідних документів, може бути номер "ВХ-1056", у вихідних - "ІС-556" і так далі. Так як зберігається номер в текстовому вигляді, сортувати по даному полю зазвичай безглуздо - номера 1 і 10 будуть йти поруч, незважаючи на те, що між ними 9 інших документів. Замість цього сортуйте за датою створення документа, або за датою реєстрації.

Урок 8: створення нових типів документів