Рекомендації при покупці і впровадженні FossDoc

Особливості ліцензування FossDoc: модулі і користувачі

Перше, на що слід звернути увагу при покупці FossDoc - це кількість користувачів, які будуть працювати з системою. Цінова політика FossDoc така, що вартість окремих модулів, які реалізують функціонал системи, не залежить від кількості підключених до системи користувачів. Таким чином, вартість серверної частини FossDoc є постійною і залежить лише від набору підключених до сервера модулів бізнес-логіки. Для невеликих організацій є спеціальна пропозиція, яка коштує від 400 у.о, що дозволяє отримати набір популярних модулів та ліцензує 5 користувачів.

Клієнтська частина ліцензується однаково для всіх наборів модулів, причому з ростом кількості закуповуваних робочих місць, ціна буде знижуватися. Наприклад, вартість 100 призначених для користувача місць складе 8122 у.о., в той час як покупка 10 місць обійдеться вам в 1332 у.е.

Ви можете створити в системі необмежену кількість користувачів з опцією "відключений обліковий запис". Це дасть можливість моделювати роботу більшої кількості користувачів, ніж передбачено в ліцензії. Доручення, маршрутизація документів будуть застосовуватися і до "відключених користувачів". Для того, щоб отримати доступ до документів таких користувачів, можна скористатися механізмом делегування повноважень.

Якщо ви заздалегідь не знаєте, які модулі можуть вам знадобитися, для зразкового розрахунку ціни просто вкажіть кількість користувачів, та додайте кілька перших модулів з розрахунку. Як показує практика, в більшості випадків вартість серверної частини (набір модулів) не робить істотного впливу на кінцеву вартість системи.

Якщо ви залишите нам повідомлення або зателефонуєте, наш менеджер допоможе вам обрати необхідні модулі та надасть детальну консультацію щодо усіх питань.

Альтернатива СЕД FossDoc - платформа FossLook

Електронний документообіг FossDoc ми рекомендуємо великим комерційним організаціям, банкам, державним структурам, де використовуються стандарти класичного діловодства з підтримкою резолюцій, службових записок, звітності і т.д. Якщо Ви бажаєте створити деяке рішення, що автоматизує бізнес-процеси, що підтримуються тільки у Вашій організації, радимо інший наш продукт - платформу для автоматизації бізнесу FossLook. На базі даної платформи створена і сама система документообігу FossDoc, тобто даний продукт є свого роду "конструктором" для створення різних рішень для управління документами на підприємстві. Купівля та впровадження FossLook дозволить вам значно заощадити кошти і спроектувати рішення "під себе". Для порівняння вартість сервера і 10 робочих місць FossLook складе всього 345 у.о.

Детальніше про відмінності FossDoc і FossLook читайте в статті.

Вибір СУБД

FossDoc підтримує роботу з наступними СУБД: MySQL, MS SQL Server Express Edition (SQL Express), MS SQL Server і Oracle.

MySQL - безкоштовний сервер БД, демо-версія нашої СЕД поставляється з даною СУБД.

Різниця між SQL Express і MS SQL Server досить просте: SQL Express безкоштовний, ви можете завантажити його з сайту Microsoft, встановити і використовувати як завгодно довго. Недолік SQL Express один - ліміт на розмір БД (10 Гб). MySQL також безкоштовний.

У таблиці нижче наведені зразкові ціни і рекомендації для використання різних типів MS SQL Server в FossDoc:

MySQL Безкоштовно, вільно поширювана СУБД
Microsoft SQL Server 2008 Express Edition Безкоштовно, обмеження на обсяг БД - 10 Гб
Microsoft SQL Server Standard Edition Вартість близько 1000 у.о., обмежень на обсяг БД немає, комфортна робота до 100 користувачів
Microsoft SQL Server Standard Edition (ліцензія на один фізичний процесор комп'ютера-сервера) Вартість близько 10000 у.о. Має сенс для організацій з великою кількістю користувачів, від 100 користувачів і вище

Таким чином, якщо ваша організація тільки починає впроваджувати системи документообігу і користувачів у вас планується до 50-ти чоловік, цілком розумний вибір - MySQL або SQL Express, які заощадять кошти. Пізніше ви завжди можете купити повноцінний SQL Server і перенести на нього напрацьовану раніше БД. Потрібно брати до уваги, що з плином часу можливості СУБД, які є на ринку, зростають, тому не виключено, що через деякий час безкоштовний SQL Express зможе підтримувати ще більший обсяг даних. Якщо обсягу 10 Гб явно недостатньо для ваших потреб, зверніть увагу на MS SQL Server Standard Edition.

Варіант СУБД Oracle варто розглядати великим організаціям з підвищеними вимогами до надійності і безпеки зберігання даних. Вартість Oracle і вимоги до апаратної частини зазвичай вище, ніж для SQL Server аналогів. Вам також знадобиться фахівець з СУБД Oracle для її підтримки.

Особливості впровадження FossDoc. Доопрацювання системи під замовника

Купуючи систему за ціною, розрахованою за допомогою нашого калькулятора, ви отримуєте "версію коробочного" продукту, який надається "як є" (as is). Ми передаємо вам ліцензію, а ви далі встановлюєте FossDoc, вивчаєте і користуєтеся самостійно.

Часто наші клієнти стикаються з такими завданнями:

В якості одного з переваг FossDoc слід зазначити, що більшість з перерахованих вище операцій не потребують участі розробників, тобто "Програмувати" нічого не потрібно, варто лише налаштувати систему за допомогою Програми адміністрування.

Такі пункти як "додавання нового поля в документ", "створення нового типу документа" (в найпростішому варіанті), настройка маршрутів - зазвичай не вимагають розробки нових модулів. Ви можете задати питання про дані можливості на нашому форумі техпідтримки і отримати консультації фахівців FossDoc.

Більш складні завдання - такі як інтеграція з сторонніми системами, міграція з інших баз даних і систем - зазвичай вимагають участі розробника (програмування). У цьому випадку, ми складаємо ТЗ, оцінюємо вартість робіт і, якщо замовника все влаштовує, приступаємо до реалізації.

Іноді клієнтам необхідна особлива логіка обробки документів, автоматизація складного бізнес-процесу, яка зажадає програмування додаткових плагінів і модулів. У цьому випадку, аналогічно, буде потрібно ТЗ і додаткові кошти.

Таким чином, роботи з впровадження системи FossDoc можуть бути або досить простими (не зажадають від вас істотних фінансових коштів), або більш складними. Оцінити їх можна тільки при взаємному обговоренні і складанні технічного завдання. Задавайте нам питання на форумі і ми зможемо вам відповісти щодо того, скільки буде коштувати для вас, та чи інша "нестандартна" функціональність.

Якщо ви відразу не можете оцінити, чи потрібні вам ті чи інші доробки, найпростіше впровадити спочатку систему "як є", оцінити на практиці її можливості і визначитися з можливими доробками.