Опис модуля ЕЦП

Інтегрує FossDoc із засобами електронного цифрового підпису (ЕЦП) криптопровайдерів стороннього виробництва. Для використання можливостей ЕЦП в електронному документообігу вам знадобиться даний модуль, а також бібліотеки криптозахисту та сертифікати цифрового підпису сторонніх розробників.

Ви можете підписувати документи і їх поля за допомогою електронного цифрового підпису. Такий підпис гарантуватиме цілісність і достовірність даного документа. Ніхто, крім автора документа, не зможе внести зміни в нього так, щоб про це не стало відомо під час перевірки ЕЦП.

За допомогою ЕЦП Ви можете підписати як сам документ (окремі його поля), так і вкладені в нього файли. Під час перевірки ЕЦП система покаже, чи порушена цілісність документа і в які з його частин внесені зміни:

ЕЦП в електронному документообігу Картка документа. Закладка ЕЦП

Адміністрування модуля ЕЦП

Адміністрування модуля ЕЦП полягає у виборі провайдера ЕЦП, за допомогою якого буде проводитися підпис документів:

Адміністрування модуля ЕЦП в СЕД Вкладка "Провайдери ЕЦП"

Криптопровайдери, які підтримуються у СЕД FossDoc

В Системі підтримується ряд провайдерів, зокрема:

Якщо ви плануєте використовувати інших криптопровайдерів, то в ході впровадження системи вони можуть бути підключені. Розгянемо деякі з наявних провайдерів:

"Cipher"

Підпис документів проводиться з допомогою сертифікатів, які видані закритим акціонерним товариством «Сайфер». Більш детальну інформацію ви знайдете на сайті www.cipher.kiev.ua

"Microsoft"

Ви можете використовувати вільно ЕЦП від Microsoft, основний плюс - вам не потрібно купувати ключі. Якщо клієнтська машина знаходиться в домені Windows, то підпис документів проводиться з допомогою сертифіката, який виданий доменом. Також є можливість налаштувати центр сертифікації на машині, де встановлена серверна операційна система (Windows Server). Докладніше про налаштування ЕЦП Microsoft дивіться у статті.

"ІІТ"

Підпис документів проводиться з допомогою комплексів та засобів захисту інформації, які надаються Інститутом Інформаційних технологій. Детальніше про налаштування провайдеру IIT дивіться у статті. Як налаштувати параметри провайдера IIT у клієнті FossDoc дивіться у статті.

"БIТIС"

Використовуються крипто-бібліотеки розробки ТОВ "Науково-виробничий центр" Безпека інформаційних технологій і систем "(БІТІС). Можливе використання сертифікатів цифрового підпису, як БІТІС, так і інших провайдерів, зокрема ІІТ. Детальніше про роботу із засобами криптопровайдеру БІТІС дивіться у статті.

Документація по роботі з ЕЦП

Ви можете ознайомитися з повною документацією про налаштування та роботу з ЕЦП на сайті платформи FossLook - див. статтю. Далі наведено приклад роботи користувача з ЕЦП у системі документообігу:

Приклад роботи ЕЦП

Для того, щоб використовувати ЕЦП, необхідно створити документ:

Новий документ Створення документа

Потім в документ необхідно прикріпити вкладений файл. Для цього необхідно перейти на вкладку "Вкладені файли", натиснути на кнопку "Додати файл.." і вибрати необхідний файл:

Додавання вкладеного файлу Додавання вкладеного файлу

Потім, щоб підписати документ, необхідно перейти на вкладку ЕЦП і натиснути кнопку "Підписати ЕЦП":

Підписати ЕЦП Підписати ЕЦП

Далі буде відображено вікно з ЕЦП, за допомогою якого можна переглянути інформацію про атрибути, які будуть підписані, також налаштувати ЕЦП, тобто вибрати сертифікат підпису:

Вікно ЕЦП Вікно ЕЦП Атрибути, які будуть підписані Атрибути, які будуть підписані Вікно з обраним сертифікатом Вікно з обраним сертифікатом

Навпроти вибраного сертифіката розташовуються дві кнопки. Перша відповідає за вибір сертифікатів, які є на машині, друга - відкриває інформацію про вибраний сертифікат:

Вікно з вибором сертифікатів Вікно з вибором сертифікатів Інформація про сертифікат Інформація про сертифікат

Після вибору сертифіката необхідно натиснути кнопку "ОК", документ і вкладений файл будуть підписані. Також, ви можете перевірити ЕЦП:

Перевірка ЕЦП Перевірка ЕЦП

На даному малюнку видно дві ЕЦП, перша для документа, друга - для вкладеного файлу.