Робота з вхідною/вихідною кореспонденцією

На малюнку нижче розглянута можлива схема документообігу для вхідних/вихідних листів:

Схема документообігу вхідних Схема документообігу для вхідного листа зі створенням листа-відповіді на базі проекту

Дана схема охоплює найдовший з можливих маршрутів кореспонденції, який включає створення листа-відповіді на базі його проекту.

Якщо на вхідний лист не потрібно створювати вихідний, то розглянутий маршрут закінчується накладанням резолюції, і виконанням доручень по даній резолюції.

Створення вхідного листа і його реєстрація

Вхідний лист може бути створено на базі звичайного листа, який надійшов до канцелярії на паперовому носії або в будь-якому іншому вигляді. Створювати вхідний лист може користувач з групи реєстраторів документів. Тобто якщо користувач введений в Систему з роллю "Співробітник канцелярії", він зможе створювати вхідні листи.

Для створення нового документа "Вхідний лист" виконайте наступні дії:

Картка вхідного листа Картка документа "Вхідний лист"

Якщо вхідний лист прийшов до Вас в електронному вигляді, Система дозволяє створити новий документ "Вхідний лист" за допомогою простого перетягування електронного листа з поштової папки "Вхідні" в папку "На реєстрацію". Система автоматично створить новий вхідний лист. Текст листа приєднається до створеного документу у вигляді вкладеного текстового файлу.

Якщо Ваша Система дозволяє обробляти листи НБУ (опція для банків), електронні листи від НБУ конвертуються в документи виду "Вхідний лист" за певними правилами, далі вони автоматично потрапляють в папку "На реєстрацію".

Якщо входідна електронна пошта містить вкладений XML-файл, який був створений під час відправлення вихідного листа іншим сервером FossDoc, то в нові вхідні листі автоматично буде заповнено поле "Кореспондент", "Дата надходження", а також можливо і деякі інші поля, яке було заповнені в оригінальному вихідному листі. Зайдіть в папку "На реєстрацію" і відкрийте новий лист, який надійшов в неї. Для реєстрації натисніть кнопку Зберегти. При цьому буде автоматично заповнено поле "Індекс надходження" (якщо налаштована автонумерация документів в підрозділі).

Створення вихідного листа-відповіді

Вихідний лист може бути створений двома способами:

Створення вихідного листа з його проекту

Якщо Вам прийшло доручення (по резолюції), де пропонується створити лист-відповідь на Вхідний лист, Ви можете створити на базі цього Вхідного листа проект Вихідного листа, натиснувши Картка вхідного листа можна просто створити проект вихідного листа.

Далі, при необхідності, виконайте узгодження цього проекту і відправте його на підпис, після підписання - на реєстрацію.

Безпосереднє створення вихідного листа

Якщо у Вашого користувача роль співробітника канцелярії, Ви зможете створити Вихідні лист-відповідь безпосередньо, не створюючи проект документа. Виконайте для цього такі дії:

Картка вихідного листа Картка документа "Вихідний лист"

Далі Вам необхідно зареєструвати документ.

Надсилання вихідного листа адресату

Ви зможете відправити адресату лист по електронній пошті прямо з картки Вихідного листа. Для цього необхідно перейти на закладку "Листування" і натиснути Написати листа:

Закладка листування Закладка "Листування". Кнопка "Написати листа"

Система автоматично створить стандартне поштове повідомлення, в яке будуть додані вкладені файли з документа "Вихідний лист" (якщо вони є).

До поштового повідомлення також буде вкладено спеціального виду XML-файл, який містить інформацію про значення полів документа "Вихідний лист". Якщо адресат також використовує Систему електронного документообігу FossDoc, то дані з цього XML-файла будуть використані при автоматичному створенні нового документа "Вхідний лист" на стороні адресата. Якщо в Системі є дані про E-Mail Контрагента, якому адресовано вихідного листа, то Система автоматично підставить їх:

Форма вихідного листа Форма повідомлення електронної пошти

Вам залишається відредагувати текст повідомлення і відправити його. Сам електронний лист буде приєднано до документа:

Приєднаний лист Закладка "Листування" з приєднаним листом

Особливості роботи з листами НБУ

Якщо Система електронного документообігу використовується спільно з електронною поштою FossMail у Вас є можливість обробляти пошту НБУ (опція для банків).

Система FossDoc автоматично розпізнає електронні листи НБУ і конвертує їх в документи "Вхідний лист". Дані документи надсилаються до канцелярії на реєстрацію для подальшої роботи.

Обробляються листи НБУ за такими правилами:

Для того щоб канцелярія Вашого підрозділу могла отримувати документи "Вхідний лист", створені з поштових повідомлень НБУ, адміністратору потрібно відповідним чином налаштувати Систему.