СЕВ ОВВ - погодження проектів нормативно-правових актів
Загальну інформацію про процес погодження нормативно-правових актів рекомендовано отримати з сайту Держінформресурсу. Нижче розглянуто особливості налаштування та роботи у системі FossDoc.
Ваша ліцензія FossDoc повинна містити дозвіл на роботу з НПА (параметри SEV_NPA, та SEV).
Опис життєвого циклу проекту НПА
Проект має кілька етапів. Для установи, яка є підлеглою, проект починається з нульового етапу, для звичайної організації - з першого.
Крім рекомендованих для погодження, можливо додати інші установи, які будуть приймати участь у погоджені.
Нульовий етап - погодження проекту з "батьківською" організацією.
Перший етап - погодження проекту з "Міністерством фінансів України" (00013480) та "Міністерством економічного розвитку і торгівлі України" (37508596).
Другий етап - погодження проекту з "Міністерством юстиції України" (00015622).
Третій етап: - погодження проекту з "Кабінетом Міністрів України" (00000003).
Налаштування в програмі для адміністрування
На формі налаштування СЕВ ОВВ вкажіть URL для сервісу НПА. Його потрібно отримати у співробітників Держінформресурсу.
Важливо! Усі наведені на малюнку параметри є тестовими. Уточнюйте їх при підключенні до сервісу, а також з'ясуйте, чи є необхідність активувати режим дочірньої організації.
Створення та погодження
Користувачі канцелярії можуть працювати з новою папкою "Проекти НПА".
Створіть у папці новий документ-проект, заповніть необхідні поля:
- "НПА Ім'я" - назва проекту,
- "Зміст" - короткий опис проекту,
- "Тип проекту" - вказує, що це - Законопроект, Постанова, Розпорядження або Указ.
Додайте вкладений файл та підпишіть документ ЕЦП.
Надсилання проекту на погодження
Сама картка НПА проекту не може бути надіслана через СЕВ ОВВ - для цього на базі проекту створюються Вихідні листи, які вже стандартними методами надсилаються через СЕВ ОВВ до установ-погоджувачів.
Усі необхідні команди по роботі з проектом НПА знаходяться у меню "Дії" (також там є й інші команди). На панелі інструментів також є команда "Створити вихідний лист", за допомогою якої можна почати процес погодження проекту.
Буде створено нову картку Вихідного листа. Більшість полів буде заповнене автоматично, також буде додано копію файлу з його ЕЦП з проекту НПА. Зверніть увагу, що вам буде необхідно заповнити поле "СЕВ ОВВ - Термін виконання". Значення поля "СЕВ ОВВ - Призначення документу" повинно бути встановлене у значення "На погодження".
Важливо! Створений "Вихідний лист" призначено тільки для процесу надсилання НПА. Не слід видаляти або додавати до нього вкладені файли (файли автоматично додаються з НПА).
Поле "Кореспонденти" буде заповнене автоматично, згідно з поточним етапом погодження. Ви можете додати необхідні організації.
За допомогою вкладки "Інтеграція з СЕВ ОВВ" надішліть цей лист через СЕВ ОВВ.
Результати погодження
Відправлені вихідні листи зберігаються у папці "Вихідні" та додаються як посилання до вкладки "Пов'язані вихідні", а звіти про погодження додаються до вкладки "Пов'язані вхідні"
Ви можете переглядати результати комплексного погодження через команду у меню Дії/"Статус погодження НПА". Це інформаційне зведення щодо того, які установи вже погодили ваш проект.
Також є команда Довідка про проходження НПА, яка генерує звіт у форматі PDF. Цей звіт формується через сервіс СЕВ ОВВ та може бути при необхідності збережений окремо.
Закриття етапу
За правилами роботи з НПА ви повинні надіслати проект на погодження на необхідний перелік установ, в залежності від поточного етапу проекта. У разі отримання заперечень або зауважень, їх слід врахувати та знову надіслати на погодження. Коли документ успішно погоджено з усіма учасниками, можна закривати етап НПА.
Команда у меню "Дії" - "Закриття етапу погодження":
Закриття етапу переводить проект до наступного етапу. Номер етапу можна буде побачити на картці проекту, а також він впливає на те, який набір установ для погодження буде запропоновано при створенні Вихідного листа.
Параметри "Державна дата реєстрації" та "Державний реєстраційний номер" буде необхідно ввести тільки під час закриття останнього (третього) етапу, коли Кабінет Міністрів надасть вам необхідні дату та номер.
Погодження проекту, який надійшов
Цей розділ призначений для випадку, коли до вашої установи надходить проект НПА на погодження, та вам необхідно на нього звітувати.
Якщо до вашої установи надійшов проект НПА, він має вигляд класичного документа "Вхідний лист", та його погодження не відрізняється від погодження СЕВ ОВВ.
Після реєстрації вхідного ви можете створити на його базі Вихідний лист - відповідь: додайте той самий файл, який вам було надіслано для погодження, підпишіть ЕЦП.
Вкажіть значення поля "СЕВ ОВВ - Призначення документу" - "Звітність", а поле "СЕВ ОВВ - Результат погодження" у "Погоджено".
Відкликання проекту
Якщо роботу над поточним проектом слід остаточно припинити, ви можете скористатися командою "Відкликання проекту", за допомогою якої можна вказати коментар. Важливо розуміти, що відновити такий проект буде неможливо, тож слід використовувати цей функціонал з обережністю.
Передати володіння проектом НПА
Якщо ваша установа є "дочірньою" та готує проект НПА, після переходу до 3-го етапу проект необхідно передати до батьківської установи. Надалі цей проект погоджує з Кабінетом Міністрів вже батьківська організація. Процес передачі полягає у створенні спеціального Вихідного листа, який відправляється до батьківської установи.