Майстер налаштування проектування для типу документа

У FossDoc користувачі можуть використовувати функціонал модулю "Проекти документів" для спрощення процесу узгодження, підпису та публікації документів.

Зазвичай набір типів документів, які можна створити в папці "Проекти документів" обмежений стандартними типами, які входять до рішення FossDoc.

За допомогою функціоналу "Бібліотеки документів" ви можете створювати власні типи документів, але вони не будуть доступними для проектування. Щоб налаштувати для них можливість створюватися і працювати аналогічно стандартним проектам, слід використовувати "Майстер налаштування проектування для типу документа".

Майстер доступний в розширеному адмініструванні в "Бібліотека документів\Проекти документів":

Кнопка виклику майстра створення проекту документа

Особливості проектованого типу документа

Проект документа за змістом - це прообраз документу, який потрібно узгодити, підписати, потім зареєструвати. В момент реєстрації він автоматично публікується (розміщується) в певну папку і таким чином стає загальнодоступним для ряду користувачів.

Деякі документи за змістом не повинні бути проектами, наприклад: "Вхідний лист", "Звернення громадян" - є документами, які надходять ззовні. За даними документами можуть бути тільки призначені виконавці, але вони ніколи не проходять етапів узгодження, так як їх зміст і так вже відомий, і обговоренню не підлягає.

Таким чином, проектом документа можна робити тільки ті типи, які не є вхідними документами і мають строгий життєвий цикл у вигляді процесу "Створення виконавцем - Узгодження - Підпис - Реєстрація".

Робота з майстром проектів

Майстер пропонує вибрати тільки ті типи документів, які не є самі по собі проектами і були створені за допомогою бібліотек документів:

Вибір типу документа для налаштування функціонала проектування

Успадкування від базового типу документа

Ви можете успадкувати свій тип документу від одного з базових (що йдуть у поставці FossDoc). Цю можливість слід використовувати тільки в тому випадку, коли вам потрібно отримати весь набір полів та функціональність від базового типу документа. Наприклад, документ "Службова записка" володіє специфічними полями та має можливість автоматично створювати маршрут.

Успадкування від базового типу документа при проектуванні

Зауваження: у випадку, якщо ви створите свій тип документа, успадкований від "Наказ", то при спробі створити новий наказ в папці "Накази" система буде пропонувати вам вибір із двох або більше варіантів (тобто пропонує власне базовий "Наказ" і усі типи документів, які успадковані від нього).

Результати роботи майстра

В результаті роботи майстер виконує наступні дії:

У разі успішного завершення користувачі відразу можуть створювати новий проект в папці "Проекти документів":

Список типів документів для створення в папці проектів

Важливо: майстер не дозволяє відключати функціональність проектування. Завжди виконуйте випробування на резервному сервері, так як дії над типом документа можуть порушити ваші звичні бізнес-процеси.