Робота з довідником підрозділів

Відкриємо програму для адміністрування і перейдемо на сторінку:

Довідник підрозділів FossDoc Адміністратор. Довідник підрозділів

Розглянемо наступні питання:

Створення підрозділу

Для створення нового підрозділу виберіть рівень організаційної структури, де буде створено підрозділ, і натисніть кнопку Додати підрозділ на панелі інструментів сторінки. В результаті з'явиться форма:

Створення підрозділу в електронний документообіг Форма властивостей підрозділу. Закладка "Створення підрозділу"

В полі "Назва" (на закладці "Створення підрозділу") вкажіть назву підрозділу (департаменту), який буде створений. Натисніть кнопку button save (Зберегти зміни). При необхідності Ви можете прямо з цієї форми створити нового користувача в даному підрозділі. Для цього просто натисніть кнопку button create user (Створити користувача) і виконайте дії зі створення нового користувача.

Шаблони

На закладці "Папки" зі списку поля "Шаблон" слід вибрати одне зі значень:

Шаблони підрозділів в СЕД Форма властивостей підрозділу. Закладка "Папки". Вибір шаблону підрозділу

Для збереження змін натисніть button save на панелі інструментів даної форми. При цьому будуть створені спільні папки підрозділу (папки його канцелярії).

Якщо ви застосуєти зміну шаблону для вже існуючого підрозділу, натисніть button reload (Оновити). При цьому набір папок підрозділу буде оновлено у всіх користувачів, у яких він є.

Створення підрозділу в підрозділі

Виберіть рівень установи, де Ви збираєтеся створити підрозділ. Далі виконайте наступні дії:

Таким чином, можна побудувати будь-яку ієрархію підрозділів у вашій організації.

Налаштування канцелярії

На закладці "Керування канцелярією підрозділу" Ви можете вказати чи будуть документи, що прийшли на виконання в даний підрозділ відразу потрапляти виконавцям або спочатку пройдуть процедуру реєстрації. Для того щоб документи відразу потрапляли виконавцям, не встановлюйте галочку Документи, що надходять на виконання направити на реєстрацію.

Управління канцелярією в системі документообігу Форма властивостей підрозділу. Закладка "Керування канцелярією підрозділу"

Ви можете також вибрати співробітника, який буде зазначений реєстратором при автоматичній реєстрації документа (поле "Реєстратор за замовчуванням").

Налаштування нумерації документів

Ви можете налаштувати нумерацію для кожного типу документа як для кожного підрозділу, так і наскрізну в межах всієї організації. Докладно про налаштування нумерації документів.

Робота з користувачами з довідника підрозділів

У вас є можливість створити нового користувача з довідника підрозділів. Для цього просто натисніть кнопку Додати користувача на панелі інструментів:

Додати-перевести користувача Кнопки "Додати користувача" і "Перевести користувача" в довіднику підрозділів

В результаті з'явиться форма створення нового користувача.

Ви також можете перевести співробітника до підрозділу. Для цього виберіть підрозділ і натисніть кнопку Перевести співробітника.

Переміщення користувача Діалог вибору співробітників для переводу їх між підрозділами

Налаштування календарів

Після установки системи за умовчанням вважається, що всі терміни виконання доручення встановлюються в календарних днях. Однак, використовуючи закладку "Календарі" форми властивостей підрозділу, Ви можете встановити в системі облік вихідних днів, відзначити святкові та інші неробочі дні у всій вашій організації або в окремих підрозділах організації. Після чого розрахунок термінів виконання тих чи інших доручень буде виконуватися з урахуванням тільки робочих днів. Для настройки календарів рекомендується відкрити форму властивостей підрозділу самого верхнього рівня в ієрархії підрозділів вашої організації і перейти на закладку "Календарі":

Закладка Календар Форма властивостей підрозділу. Закладка "Календарі"

Натисніть Створити на панелі для створення і налаштування вашого календаря. З'явиться форма:

Календар Форма календаря

Для того, щоб терміни виконання розраховувалися з урахуванням вихідних днів натисніть кнопку Призначити вихідні дні на панелі інструментів форми календаря. З'явиться діалог:

Вихідні дні Діалог призначення вихідних днів

Натисніть ОК. Вихідні будуть призначені (всі суботи та неділі будуть виділені в календарі червоним кольором, відбудеться перерахунок термінів виконання створених доручень).

Для того щоб при розрахунках термінів не враховувалися святкові та інші вихідні дні, оберіть день і натисніть Створити подію на панелі інструментів форми календаря. З'явиться діалог:

Святкові дні Діалог редагування події

Ви можете ввести опис події та встановити галочку Вихідний день. Обрана дата буде виділена червоним кольором.

Призначення поштової скриньки на підрозділ

Для призначення поштової скриньки перейдіть на закладку Облікові записи і взведіть відповідний чекбокс. Система автоматично надасть відповідну поштову адресу.

E-mail підрозділу Поштова адреса підрозділу по замовчуванню

Для додаткових налаштувань натисніть кнопку Додатково.

E-mail підрозділу Розширені налаштування поштової адреси

Редагування властивостей підрозділів

Для редагування властивостей створеного раніше підрозділу виберіть його в довіднику підрозділів і натисніть кнопку Редагувати на панелі інструментів. В результаті з'явиться форма властивостей підрозділу, за допомогою якої Ви можете внести необхідні зміни. Натисніть кнопку Зберегти зміни на формі властивостей. Зміни будуть збережені.

Редагування підрозділу Редагування підрозділу

Видалення підрозділів

Для видалення підрозділу виберіть відповідний підрозділ в ієрархії однойменного довідника. Натисніть на кнопку Видалити. В результаті, після підтвердження даної операції, обраний підрозділ буде видалено.

Якщо підрозділ не порожній (містить співробітників) Система не дасть виконати видалення і покаже вікно з відповідним попередженням:

Додати-перевести користувача Попередження про неможливість видалення підрозділу

Переведіть співробітників в інші підрозділи і потім повторіть операцію.