Оновлення СЕД FossDoc

Для чого необхідно оновлення FossDoc

Випуск нової версії FossDoc включає в собі нові можливості системи та виправлення помилок. Враховуючи побажання наших клієнтів, ми додаємо у систему нові функції, а також усуваємо недоробки.

Ви можете працювати з будь-якою версією FossDoc (наприклад, з тією, яка була встановлена на момент придбання продукту), але отримати продукт з виправленими помилками або новими можливостями можна тільки шляхом оновлення до останньої версії.

Право на оновлення

Безкоштовно оновити FossDoc до останньої версії можуть:

Стратегія оновлення сервера та клієнта FossDoc

Перед оновленням FossDoc до останньої версії:

Процес оновлення серверу

Зупинка служби серверу

Відкрийте оснастку "Служби" в Windows і знайдіть там службу вашого серверу. Служба серверу FossDoc

Ім'я служби має вигляд "FD22 - FossDoc" (замість FossDoc може бути ім'я вашого екземпляру серверу документообігу).

Зупиніть службу.

Резервування (бекап) бази даних

Коли служба серверу зупинена, зробіть бекап бази даних. Якщо ви використовуєте "вбудований" MySQL, то ваша база зазвичай знаходиться в папці "C:\Program Files (x86)\FOSS\FossDoc Application server\Instances\FossDoc\data". Вам достатньо просто скопіювати цю папку в інше місце на диску. Ви можете встановити на іншій машині безкоштовну версію, зупинити службу серверу, і підмінити папку data на вашу, щоб змоделювати "оновлення": після запуску служби сервер сам проведе необхідні зміни в базі і ви зможете перевірити всю функціональність.

Якщо ви застосовуєте MS SQL Server (SQL Express), зробіть бекап бази його штатними засобами. Переконайтеся, що ви можете "відновити" його на іншій машині (іншому SQL Server).

Резерв бази необхідний, якщо в ході оновлення виникнуть будь-які проблеми, а також ви можете проводити оновлення з цим бекапом на іншому тестовому сервері, щоб не зачіпати робочий процес, і спокійно ознайомитися з усіма нововведеннями FossDoc.

Оновлення ліцензії

Якщо потрібно оновити ліцензію, то помістіть файл License.xml в папку вашого экземпляру серверу до встановлення нової версії:"C:\Program Files\FOSS\FossDoc Application Server\Instances\FossDoc\License.xml"

В папці Instances знаходяться екземпляри сервера, тому ім'я підпапки "FossDoc" може відрізнятися від імені папки у вас.

Запуск інсталяції нової версії серверу

Запустіть "setup.exe" з дистрибутива, і дотримуйтесь інструкцій по установці необхідних компонентів.

В процесі інсталяції буде встановлено нову версію поверх старої.

Запуск служби сервера

Коли процес інсталяції сервера буде завершено, запустіть службу серверу.

Перевірка модулей серверу

Коли служба сервера була успішно запущена, і ви змогли підключитися до нього, перевірте стан модулів сервера. Кожен із них повинен бути запущений. У разі, якщо один або кілька модулів не запущені, зупиніть службу сервера, очистіть логи. Запустіть службу. Якщо проблема не буде вирішена, скопіюйте логи в окрему папку, запакуйте їх в архів та відправте нашій службі тех.підтримки.

Папка с логами сервера: "C:\Program Files\FOSS\FossDoc Application Server\Instances\FossDoc\Logs". Ім'я папки-екземпляра "FossDoc" у вас може бути іншим.

Можливі проблеми та шляхи їх усунення

Що робити, якщо при запуску служби сервера ви отримали наступне повідомлення:

Служба сервера FossDoc

Таке повідомлення не обов'язково означає, що взагалі є проблема: оновлення на нову версію може займати тривалий час, так як сервер при першому старті може проводити деякі дії над об'єктами в системі, створює нові елементи, налаштовує права доступу. Просто зверніть увагу на статус служби: стан "Запускається" говорить про те, що процес іде, також у цей час зазвичай зайнятий процесор (його може використовувати сервер баз даних та FossDoc).

Для великої бази процес оновлення може відбуватися протягом декількох годин, в залежності від потужностей апаратної частини серверу.

Якщо ж процес старту перервався, і служба вже не в стані "Запускається", вам слід вивчити логи сервера.

Відкрийте файл Trace.log, і подивіться останні рядки в даному файлі , щоб приблизно оцінити причину. Критичні помилки (exception) можуть підказати вам про суть проблеми.

Надішліть даний лог файл у нашу службу технічної підтримки, і ми допоможемо вам в максимально короткий термін.

Видалення та повторне встановлення серверу

У деяких випадках, коли після оновлення серверу не запускаються деякі модулі, можна спробувати видалити сервер й встановити його заново. Під час видалення серверу вам буде запропоновано обрати дію:

Майстер налаштування серверу FossDoc

Увага: Не встановлюйте галочку "Видалити інформацію про налаштування..." для того, щоб зберегти вашу базу даних. Під час наступної інсталяції серверу він буде працювати з вашою старою БД.