Інтеграція з платформою ПТАХ

Платформа ПТАХ – популярний в Україні хмарний сервіс обміну юридично значущими документами. За допомогою API, яке надається розробником ПТАХ, можна підключитися до Платформи, отримувати документи, які було відправлено вашій організації за допомогою Платформи, та відправляти документи вашим контрагентам, які підключені до ПТАХ. Документи при цьому шифруються та підписуються електронним цифровим підписом (ЕЦП).

Далі буде розглянуто:

Налаштування інтеграції з ПТАХ

Для початку роботи з модулем інтеграції з ПТАХ необхідно, щоб у вашій ліцензії був наявний цей модуль. Далі виконайте:

Встановлення ПЗ ПТАХ

На машині, де встановлено сервер FossDoc, встановіть ПЗ ПТАХ (інсталяцію необхідно отримати від розробника ПТАХ), файл інсталяції має назву APIPtah_.exe Також вам буде необхідна ліцензія для ПТАХ (ліцензія для користувача/організації, від імені якого буде фактично виконуватися відправка документів). Ліцензія зберігається у вигляді текстового файлу, що має назву "123456789.txt" (замість 123456789 – реальний ідентифікаційний код). Додайте ліцензію до ПТАХ, використовуючи програму налаштування "C:\Program Files\APIPtah\APIPtah1\EdiCfg.exe".

Запуск модулю

Увійдіть до програми FossDoc Адміністратор та відкрийте закладку Зовнішні модулі:

Модуль "Інтеграція з ПТАХ" запущено

Переконайтесь, що у вас підключено та запущено модуль Інтеграція з ПТАХ, при необхідності запустіть його.

Редагування властивостей підрозділу

У програмі адміністрування перейдіть у довідник Підрозділи та оберіть підрозділ, який створено за шаблоном "головний підрозділ" (зазвичай, це підрозділ вищого рівня. У цьому підрозділі повинні знаходитися ваші співробітники реєстратори документів (роль користувача "Співробітник канцелярії"). Відкрийте його для редагування та перейдіть до закладки Інтеграція з ПТАХ.

Уведіть у відповідні поля та опції закладки наступні значення:

Редагування властивостей підрозділу. Закладка "Інтеграція з ПТАХ"

Редагування групи співробітників

У програмі адміністрування перейдіть у довідник Групи:

Група користувачів "Оператори сервіса ПТАХ"

Відкрийте для редагування групу "Оператори сервіса ПТАХ". За допомогою кнопок Додати учасників та Видалити учасників створіть список користувачів, які зможуть відправляти документи через ПТАХ. Даним користувачам буде доступна відповідна кнопка на панелі інструментів картки документу, який може бути відправлено до ПТАХ.

Редагування складу групи користувачів "Оператори сервіса ПТАХ"

Крім того, щоб мати можливість реєструвати документи, що надійшли (або будуть відправлені) до ПТАХ, у вас мають бути співробітники, яких створено за роллю "Співробітник канцелярії".

Редагування типів документів

У програмі адміністрування перейдіть до бібліотек документів, та оберіть тип документу, які ви бажаєте передавати/отримувати в/з ПТАХ. Відкрийте його на редагування та натисніть кнопку ПТАХ налаштування:

Тип документу. Кнопка "Птах налаштування"

З’явиться форма налаштувань інтеграції ПТАХ для обраного типу документа:

Налаштування інтеграції ПТАХ для типу документа

Ви можете обирати наступні опції:

Для ручних налаштувань ПТАХ необхідно заповнити:

Типи полів документа FossDoc під час ручного налаштування інтеграції з ПТАХ мають відповідати типам полів, що використовуються у відповідному шаблоні ПТАХ.

Також на типі документу FossDoc є також декілька функцій, які може бути увімкнено для інтеграції з ПТАХ:

Налаштування функцій для типу документа

Ви можете увімкнути наступні функції:

Налаштування періодичності опитування серверу ПТАХ

Ви можете визначити з якою періодичністю сервер FossDoc буде опитувати ПТАХ про нові документи, що були відправлені до FossDoc. Для цього запустіть програму розширеного адміністрування, оберіть у системних довідниках задачу "API. ПТАХ обмін документами":

Налаштування періодичності опитування серверу ПТАХ

Встановіть галочку "Активне", щоб керувати періодичністю. В протилежному випадку, ініціювати обмін зможе користувач вручну за допомогою відповідних кнопок.

Встановіть значення у поля "Дні", "Години, хвилини та секунди" – для того, щоб задати період часу, через який буде виконуватися опитування серверу ПТАХ (наприклад, 0 днів, 5 хвилин – кожні 5 хвилин). У поле "Час запуску" можна встановити дату та час першого запуску опитування серверу.

Робота користувачів

Користувачі працюють з модулем "Інтеграція ПТАХ" за допомогою ПЗ робочого місця користувача FossDoc Клієнт.

Далі буде розглянуто наступні питання:

Отримання документів з ПТАХ

Документ з ПТАХ надходить у папку "На реєстрацію", до якої має доступ співробітник канцелярії:

Документ ПТАХ надійшов до папки "На реєстрацію"

Канцелярист відкриває картку документа, знайомиться з його змістом та вкладеними документами, які підписані ЕЦП.

Далі, якщо у вас налаштовано автоматичну реєстрацію документів, його можна зберегти і таким чином зареєструвати, або перейти до закладки "Реєстраційні записи" та за допомогою однойменної кнопки зареєструвати документ.

Реєстрація документу в FossDoc

Далі документ відправляється за маршрутом на виконання – меню "Файл/Відправити документ за шаблоном маршруту" або, якщо для документу налаштовано вільна маршрутизація, використовуються інші маршрути, наприклад на погодження:

Відправка документу за маршрутом

Коли роботу за документом закінчено, всі учасники маршруту погодили, необхідно передати цю інформацію про успішне погодження документу кореспонденту, який його до вас відправив. Для цього перейдіть на закладку "Вхідний ПТАХ", та натисніть кнопку "Затвердити документ":

Затвердження документу ПТАХ

При цьому до ПТАХ буде відправлено квитанцію про затвердження документу.

А у полі "Ім’я файлу відправленої квитанції" картки документу з’явиться відповідне ім’я файлу службової інформації, що було передано до ПТАХ. Сам документ буде переміщено до папки "Затверджені документи ПТАХ":

Папка для затверджених документів ПТАХ

У випадку, якщо документ з ПТАХ не погоджено в FossDoc, можна передати цей статус кореспонденту через ПТАХ, натиснувши кнопку "Відхилити документ" на закладці "Вхідний Птах":

Кнопка для відхилення документів ПТАХ

Відправка документів до ПТАХ

Для відправки документу до ПТАХ повинні бути виконані відповідні налаштування типу даного документу, та користувач, який відправляє документ, повинен бути у відповідній групі.

Для відправки відкрийте картку документу, перейдіть до закладки "Відправка ПТАХ" на натисніть кнопку "Відправити документ":

Кнопка відправки документу до ПТАХ

З’явиться діалог відправки документу через сервіс ПТАХ:

Діалог відправки документу до ПТАХ

Вам знадобиться обрати, який файл буде відправлено до ПТАХ, – один обраний файл з вкладених в картку документа файлів або автоматично сгенерований pdf-документ за шаблоном ПТАХ (якщо у вас налаштовано передачу документа за шаблоном ПТАХ).

Перед відправкою до ПТАХ обраний вкладений файл автоматично підписується ЕЦП. Якщо налаштовано підпис на сервері, документ буде підписано за допомогою ЕЦП з налаштувань ПТАХ підрозділу.

Якщо налаштовано підпис на стороні клієнту і на документі вже є підпис ЕЦП, наприклад, підпис керівника, ви можете натиснути на посилання "Оберіть, чий ЕЦП буде відправлено з документом", з’явиться діалог:

Діалог вибору ЕЦП, з якою буде відправлено документ до ПТАХ

Ви можете обрати, з чиїм ЕЦП документ буде відправлено до ПТАХ.

Натисніть ОК, документ буде відправлено.