Інтеграція з платформою ПТАХ

Модуль виконує обмін документами, підписаними цифровим підписом, між FossDoc та іншими програмними системами (наприклад, M.E.Doc), які інтегровані з платформою "ПТАХ".

Підключення та налаштування модуля

Адміністратору системи FossDoc необхідно підключити модуль "Інтеграція з ПТАХ".

На машині, де встановлено сервер FossDoc, встановіть ПЗ ПТАХ (інсталяцію необхідно отримати від розробника ПТАХ), файл інсталяції має назву APIPtah_.exe

Також вам буде необхідна ліцензія для ПТАХ (у простому випадку — це одна ліцензія для користувача, від імені якого буде фактично виконуватися відправка документів). Ліцензія зберігається у вигляді текстового файлу, що має назву "123456789.txt" (ідентифікаційний код). Додайте ліцензію до ПТАХ, використовуючи програму налаштування "C:\Program Files\APIPtah\APIPtah1\EdiCfg.exe".

Сертифікати цифрового підпису та шифрування

Для роботи з ПТАХ необхідно мати сертифікати цифрового підпису та шифрування. Наприклад, якщо ви користуєтесь постачальником АЦСК "Україна", ваш набір файлів може мати вигляд:

Якщо відкрити властивості публічного сертифікату та подивитись розділ "Використання ключа", то сертифікат підпису матиме значення "Цифровий підпис, Неспростовність", а сертифікат шифрування — "Угода щодо ключів", це допоможе вам їх розрізнити.

Приватний сертифікат, який містить в імені файлу "DS", використовується для цифрового підпису.

Наведені імена файлів та опис можуть змінитися, тому уточнюйте окремі деталі та призначення у постачальника.

Після підключення модулю та перезапуску програми адміністрування FossDoc оберіть підрозділ, який буде відправляти документи, та налаштуйте його — оберіть необхідні сертифікати, заповніть код та URL сервісу. На малюнку нижче URL задано у вигляді localhost, тому що APIPtah встановлено на тій самій машині, що й сервер FossDoc.

Налаштування інтеграції ПТАХ на підрозділі

Шаблон підрозділу повинен бути "Головний підрозділ". Створіть користувача з роллю "Співробітник канцелярії" (реєстратора), якщо його ще немає в цьому підрозділі.

Папку "Затверджені документи ПТАХ" буде створено автоматично для нових підрозділів. Якщо ви вже маєте створений раніше підрозділ, оновіть його папки за шаблоном.

Користувачу-реєстратору додайте цю папку за допомогою вкладки "Роль" (встановіть галочку).

Підключення інтеграції ПТАХ до типу документу

Припустимо, ви створили власний тип документу "Договір" та бажаєте відправляти його через ПТАХ до ваших контрагентів. Щоб це зробити, додайте до нього функцію "API ПТАХ", та додайте стандартне поле "Кореспондент" з бібліотеки "Документообіг".

Поле "Кореспондент" (контрагент) буде використовуватися для визначення отримувача документу. Довідковий запис повинен мати заповнене поле "Ідентифікаційний код".

Також на панелі команд типу документу натисніть кнопку "ПТАХ налаштування" та увімкніть можливість надсилати цей документ:

Налаштування типу документа для інтеграції з ПТАХ

На малюнку наведено найпростіший варіант — використовувати режим "Універсальний документ". Якщо необхідно, щоб крім файлів-вкладень до контрагента передавався ще й сформований pdf-шаблон (за правилами ПТАХ), ви можете налаштувати це окремо.

Відправка документа

Після підключення та налаштування у документі з'явиться вкладка, за допомогою якої можна надіслати документ:

Відправка документу через ПТАХ

Документ та його вкладені файли підписуються вашим цифровим підписом та передаються до контрагенту.