Налаштування роботи веб-клієнту на IIS сервері

Browser IIS Server FossDoc Server

До складу FossDoc входить вбудований сервер WebXSP, що дозволяє працювати з документами через браузер. Робоче місце користувача на веб-браузері підтримує майже всі функції десктопного FossDoc клієнта.

Працювати з документообігом з веб-браузера досить зручно як з мобільного телефону, підключеного до мережі інтернет, так і з будь-якого комп'ютера. Немає необхідності встановлювати додаткові програми на комп'ютері в разі, якщо для цього потрібні дозволи адміністратора.

Проте, вбудований веб-сервер містить деякі обмеження, і в ряді випадків існує необхідність використовувати IIS (Internet Information Services) сервер, який є стандартним компонент Windows і може бути швидко встановлений і гнучко налаштований.

IIS сервер рекомендується використовувати в наступних випадках:

Важливо: При роботі на WebXSP більше 100 користувачів спостерігається підвищене споживання пам'яті, його робота сповільнюється, що може призвести до значних незручностей. IIS ефективніше взаємодіє з пам'яттю, має розширені засоби управління і можливість діагностики завантаження сервера. Також існує можливість налаштувати SSL з'єднання між браузером і сервером документообігу, що робить з'єднання таким же захищеним і надійним, як і при використанні десктоп програми робочого місця (FossDoc Client).

У цій статті буде розглянуто процес налаштування IIS сервера і заміна їм вбудованого WebXSP сервера, який входить до стандартної поставки системи документообігу FossDoc.

Налаштування IIS Серверу

Перше, що необхідно зробити, це зупинити модуль Web Server у панелі адміністрування FossDoc.

Далі потрібно переконатися, що в пам'яті комп'ютера немає процесу Mono.WebServer.XSP.

Після того, як модуль був зупинений, і ви переконалися, що поцесса Mono.WebServer.XSP немає в пам'яті, необхідно встановити IIS (в деяких випадках він вже може бути встановлений в системі). Для цього потрібно зайти в Панель управління/Програми та компонети/Включення і відключення Компонентів Windows, вибрати компонент Служби IIS і підтвердити установку.

Також необхідно встановити деякі компоненти розробки додатків ASP.NET. Для цього буде потрібно вибрати наступні елементи:

Решта залежностей встановляться автоматично.

Коли інсталяція компонентів завершиться, запустіть диспетчер служб IIS: Панель управління/Адміністрування/Internet Information Services. У вікні в дереві необхідно розкрити ієрархію Сайти, викликати контекстне меню на пункті Default website (сайт зазвичай) і видалити його.

Потім створіть новий сайт (виконайте Додати новий сайт з контекстного меню ієрархії Сайти.

З'явиться вікно додавання нового веб-сайту, в якому потрібно увести наступні параметри:

На завершення необхідно дати групі користувачів ISS необхідні права для роботи з файлами веб-сервера.

І запустити сервер.

Важливо: За замовчуванням IIS не має дозволів для роботи в системній директорії, і якщо для групи користувачів IIS не налаштовані права доступу, то спроба запуску сервера призведе до помилки!

Оновлення веб-серверу

При оновленні версії сервера FossDoc модуль веб-клієнт може не оновитися, так як він був зупинений під час налаштування IIS (одночасна робота IIS і вбудованого сервера WebXSP неможливо).

Для його поновлення необхідно оновити папку веб-клієнтів вручну або зробити наступні дії: