Чи можна заощадити на придбанні провайдера баз даних для СЕД FossDoc?

FossDoc може працювати з безкоштовною версією SQL Server - Microsoft SQL Server Express Edition і також з MySQL. Саме MySQL версію містить в своєму складі безкоштовна версія FossDoc, яку ви можете завантажити з нашого сайту і відразу почати з нею роботу.

Однак варто зазначити, що в SQL Express є обмеження за обсягом бази даних, для останніх версій SQL Express - 10 ГБ, та 1,5 ГБ оперативної пам'яті для роботи з БД, в MySQL таких обмежень немає. Як на практиці це позначиться при роботі з системою?

Документ FossDoc зазвичай являє собою "картку" з полями, закладками, посиланнями на іншими документи і вкладеними файлами. Займаний "карткою" обсяг може варіюватися, залежно від ступеня заповнення полів, наявності посилань на інші документи, кількості маршрутів, за якими документ був відправлений. Аналізуючи реальні приклади використання системи, наші фахівці зробили висновок, що без урахування зберігання вкладених файлів для 100 000 документів в системі в середньому потрібно до 1 ГБ обсягу бази даних. Вкладені файли слід враховувати окремо, так як вони можуть істотно відрізнятися за форматом і займаному обсягу в залежності від розв'язуваних задач.

Якщо припустити, що "середній" файл документа в форматі .doc займає близько 50 КБ, і в кожній картці у нас по одному такому файлу, то для зберігання зазначеного вище обсягу нам буде потрібно близько 5 ГБ простору в базі даних для файлів плюс 1 ГБ для самих карток документів.

Отже, 100 000 документів FossDoc, в кожному з яких буде по одному вкладеному файлу розміром 50 КБ, зажадають близько 6 ГБ простору бази даних.

Починаючи з версії SQL Server 2008, Microsoft використовує технологію FileStream, суть якої в перенесенні неструктурованою інформації типу файлів з бази даних на файлову систему. Включивши режим FileStream, ви можете істотно скоротити розмір БД і, таким чином, довше працювати з безкоштовною версією Microsoft SQL Server Express Edition до досягнення обмеження на розмір БД. Дізнатися, як підключити даний режим можна тут.

MySQL зберігає файли в БД, але не має обмежень на її розмір. Таким чином ви можете використовувати цю СУБД в своїй роботі необмежений час. Але адміністрування MySQL потребує фахівця достатньо високої кваліфікації.

Використання MySQL або Microsoft SQL Server Express Edition може істотно знизити витрати на придбання системи електронного документообігу FossDoc. В подальшому ви можете перейти на промислову СУБД без втрати інформації, що була введена раніше.